SAMORZĄDNOŚĆ / GOSPODARKA / INTEGRACJA EUROPEJSKA

ISSN 2082-3673

 

Europrojekty.pl  /  Numer  125  / Kolejne inwestycje w PN-T "Rzeszów-Dworzysko"

 

Polskie samorządy w UE: Starostwo Rzeszowskie


 
Kolejne inwestycje w PN-T "Rzeszów-Dworzysko"

 


MasterProfi i Unimet – to firmy, które rozpoczęły budowę swoich oddziałów na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”. Wartość obu inwestycji – ponad 24 mln zł. Pracę znajdzie tutaj ok. 70 fachowców. W całym Parku, utworzonym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, powstaną miejsca pracy dla 3 tys. osób. Park powstał z inicjatywy i częściowo ze środków samorządu powiatowego, co jest unikalnym przedsięwzięciem ostatnich lat w skali całego kraju. Oczywiście skorzystano też ze wsparcia Unii Europejskiej.

 

O tym, że ta samorządowa inicjatywa jest trafna świadczą przykłady kolejnych inwestycji.

MasterProfi zajmuje się produkcją odkurzaczy i akcesoriów, których odbiorcami są krajowe i zagraniczne firmy. Kadra spółki w ostatnich latach wdrożyła kilka innowacyjnych projektów, których efektem było wprowadzenie na rynek 14 modeli nowoczesnych odkurzaczy. W PNT „Rzeszów – Dworzysko” firma buduje nowoczesne Centrum Badawczo – Rozwojowe. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na koniec maja 2019 r.


MASTERPROFI w PNT R-D


Inwestycja UNIMET-u w PN-T R-D już teraz robi wrażenie


Tereny PNT z lotu ptaka


Unimet z kolei jest jedną z wiodących firm handlowych z branży narzędziowo – metalowej w Polsce. Na rynku działa od 25 lat. Na terenie PNT „Rzeszów- Dworzysko” buduje Centrum Dystrybucyjne, w którym będzie działał nowoczesny system logistyczny, obejmujący magazyn, strefę wysyłek oraz automatykę magazynową. Firma przeznaczy na inwestycję ponad 15 mln zł. Planowane zakończenie budowy – trzeci kwartał 2019 r.

- Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj różnego typu innowacyjne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski. – To teren wyjątkowo przyjazny dla inwestorów – dodaje.

Park Naukowowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” (powierzchnia - ponad 83 ha) jest inwestycją samorządową bardzo dobrze skalkulowaną. Celnie skorzystano z renty położenia terenów inwestycyjnych blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka. Park sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. I jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi skupiskami mieszkańców Aglomercji (dogodne połączenia autobusowe; planowane jest tutaj zbudowanie przystanku Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej).

- Park jest w pełni uzbrojony. Na jego infrastrukturę składają się min: oświetlenie LED, system odgromowy, sieć ciepłownicza, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów–Dworzysko”.

Do tej pory w PNT”R-D” zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z warunków stawianych firmom, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza będzie miała nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas pozyskiwania i wyłaniania przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

 

Piotr Wróbel

Skontaktuj się z nami:

Napisz do nas:

Europrojekty.pl Sp. z o.o.

Al. Korfantego 32/44
40-004 Katowice

NIP: 634-281-53-00

+48 509 179 016

Adres:

E-mail:

Telefon:

Jeśli masz do nas jakieś pytania, chciałbyś podjąć  z nami współpracę lub dowiedzieć się więcej na temat naszego pisma, zapraszamy do kontaktu za pomocą poniższego formularza bądź redakcyjnego adresu
e-mail:

redakcja@europrojekty-pl.pl

redakcja@europrojekty-pl.pl

Copyright © 2014  |  Europrojekty-pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie artykułów z tej strony bez zgody redakcji lub autora zabronione  |  made by TATUTU

Wysyłanie...  |

Wystąpił błąd. Przepraszamy  |

Wiadomość wysłana  |